Wednesday, 08.05.2024, 06:05

Sąmoningi sapnai

Main | Registration | Login
Welcome Guest
RSS
Section categories
Patekimo į SS metodai [6]
Kita [14]
Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Login form

Publisher


Main » Articles » Kita

Froido prisikėlimas

Benaršant po neto platumas aptikau pono Carpenterio straipsnelį apie tai, kad tyrimai paneigia Hobsono teoriją ir iš dalies palaiko Froido (http://neuropsa.org.uk/media-freuds-dream-theory-gets-boost-from-imaging-work). Na kaip palaiko, visai nepalaiko, bet tiesiog nepaneigia jos.

Using PET, Braun and his colleagues found that the limbic and paralimbic regions of the brain--areas that control emotion and motivation--were highly active during REM sleep. In addition, areas of the prefrontal cortex, which sustain working memory, attention, logic and self-monitoring, were inactive, the researchers reported in Science (Vol. 279, p. 91-95).

Suppression of the prefrontal cortex during REM sleep may help explainseveral of the cardinal features of dreaming, such as bizarre imagery,loss of critical insight and logic, diminished self-reflection, inability to shift attention, morphing of time, place and identity and forgetting of dreams, says Braun.

 

Visa tai Solmsui ir kitiems neuropsichoanalitikams reiškia, kad iš esmės sapnavimo metu yra aktyvi "wish-fulfillment” sistema. Ir jie greit perbėga prie to, kad būtent ši sistema ir "generuoja” sapnus.

 

Tačiau Hobsonas sako ką kitką:

 

"The term 'wishing system' seems inappropriate here," he says. "Clearly, many parts of the brain are involved in motivated behavior. You're really stretching the point to assume that all of these unpleasant dreams are wish-fulfilling because they involve motivation."

 

Tai, kad motyvacijos ir emocijų sistema yra aktyvi sapnavimo metu toli gražu nereiškia, kad būtent ji generuoja sapnus, arba apskritai kažkaip įtraukta į sapnų kūrimą. Jei daryti prielaidą, kad sapne yra ne tik vaizdiniai, bet ir paties žmogaus asmenybė, tai tada tą motyvacijos sistema greičiau dalyvaus ne sąpnų vaizdinių generavime, bet psichinėje asmenybės, braidžiojančios per sapną, veikloje.

 

 

Tolimesni tyrimai turėtų paaiškinti, kaip gi būtent limbinė sistema dalyvauja sapne. Apytikrį atsakymą gali duoti ir tai, ar limbinė sistema turi ryšių su visual cortex.


UPD:

Įspūdingas Domhoffo Dreams FAQ sako, kad motyvacija yra pagrindinis faktorius, skatinantis prisiminti sapnus:


In studies that compare people who recall several dreams a week with those who recall one a month or less, the biggest difference is that the people who recall have a greater interest in dreams and therefore a greater motivation to pay attention to them.


Tai galėtų būti alternatyvus paaiškinimas, kodėl pacientai su limbinės ir paralimbinės sistemų pažeidimais "nemato" sapnų - jie jų paprasčiausiai negali prisiminti, kadangi tam reikia motyvacijos. 

Category: Kita | Added by: MyeLoS (25.09.2012)
Views: 1021 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Nemokama reklama
Copyright Myelos © 2024